راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه در سیستان و بلوچستان

1401/01/23
0
6

رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان از راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه این استان در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بسیج رسانه سیستان و بلوچستان، پوریا یاسینی رئیس سازمان بسیج رسانه استان با زهرا ابراهیمی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان دیدار کرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان در این دیدار اظهار کرد: اجرای فرآیند توانمندسازی همه جانبه زنان سیستان و بلوچستان رویکرد مهم دفتر امور بانوان و خانواده استانداری است.

زهرا ابراهیمی در این نشست که با هدف گسترش همکاری ها و استفاده از ظرفیت منحصر بفرد بسیج رسانه  در جهت معرفی قابلیت های بانوان  در حوزه های متنوع و شرح خدمات نظام به زنان استان، برگزار  شد افزود: امور بانوان در تلاش است بر اساس شعار سال که که بر اهمیت مسأله اشتغالزایی تاکید می کند زمینه توانمندسازی همه جانبه و تحول در نگرش به جامعه زنان را فراهم کند.

این مسئول ضمن اشاره به برخی از اقدامات دفتر نظیر راه اندازی نخستین کارگروه امداد و نجات ویژه بانوان،احیای دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری،ارایه تسهیلات اشتغالزایی و افتتاح کارگاه های اشتغال زایی برای بانوان خاطرنشان کرد: بر اساس تاکید استاندار سیستان و بلوچستان، احیای ظرفیت های مازاد دستگاه ها برای توسعه اشتغالزایی و فعالیت های ورزشی در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: افتتاح سوله ورزشی شهیده مطهره نارویی در بزمان و سوله‌های اشتغال زایی در بمپور با بهره گیری از ظرفیت های مازاد، انجام شده است.

ابراهیمی افزود: تعامل با رسانه ها و ایجاد شبکه ای از رسانه های پرتلاش و علاقه مند به مسایل زنان دغدغه مهم  دفتر است و در این راستا آماده هر گونه همکاری با بسیج رسانه استان هستیم.
رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار از راه‌اندازی کمیته بانوان بسیج رسانه در سال جاری خبر داد و گفت: این کمیته با هدف  توانمندی سازی بانوان رسانه‌ای تشکیل شده و برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقا سواد رسانه ای بانوان از جمله اقدامات است.

پوریا یاسینی افزود: با همکاری معاونت بانوان استانداری مقرر شده کلاس‌های آموزشی دیگر نیز برگزار و با فراهم کردن شرایط برخورداری از تسهیلات  کم بهره بیش از پیش بانوان رسانه ای را حمایت کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان بیان کرد:  امروزه نقش زنان در جامعه نسبت به گذشته بسیار پررنگ تر شده اما این بدان معنا نیست که از حداکثر ظرفیت های علمی، تجربی و کاری بانوان به خوبی استفاده شده باشد به طوریکه  شمار بالای بیکاران تحصیلکرده بانو  گویای این واقعیت است.

وی گفت: تلاش می شود ازطریق افزایش توانمندی بانوان در زمینه های مختلف، فرصت ایجاد اشتغال پایدار را نیز فراهم کنیم.