نشست شهردار زاهدان با اصحاب رسانه در قالب اتاق شیشه ای برگزار شد

1401/03/19
0
14

به گزارش روابط عمومی بسیج رسانه سیستان و بلوچستان، شهردار زاهدان در این نشست که به همت بسیج رسانه استان و در راستای مطالبه گری برگزار شد، اظهارداشت: تنها امید شهرداری زاهدان برای ایجاد فضای سبز شهری پساب شهری است که متاسفانه میزان تولید پساب در این شهر پایین است.

وی ادامه داد: برای استفاده از پساب شهری در زاهدان باید میزان تولید آن ۴۵۰ لیتر بر ثانیه باشد که این میزان هم‌اینک ۸۰ لیتر بر ثانیه است.

وی بیان کرد: شهرداری زاهدان در حال ساخت ۲۰۰ هزار متر مربع پارک به غیر از میادین و بلوارها در سطح این شهر است که این امر نقش مهمی در بهبود سرانه فضای سبز دارد.

براهویی اظهارداشت: هفته آینده ۵۰ هزار متر مربع پارک در محلات مختلف شهر زاهدان افتتاح می شود و این روند همچنان تا پایان سال ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ۱۲ پارک محله در سطح شهر زاهدان آماده افتتاح است گفت: شهرداری زاهدان هم‌اینک ۲۰۰ میلیارد تومان طرح در سطح این شهر در حال اجرا دارد.

شهردار زاهدان تصریح کرد: این شهرداری پارسال ۵۶۰ میلیارد تومان درآمد داشته که تنها ۴۰۰ میلیارد تومان آن صرف هزینه های جاری شهرداری شده است و با این اعتبار نمی‌توانیم به توسعه برسیم.

وی بیان کرد: یکی از مهترین ضعف‌های ما در مدیریت شهری در زاهدان ایجاد سرمایه گذاری به منظور ایجاد درآمد برای شهرداری است.

براهویی ادامه داد: با مشاور برجسته کشوری تفاهم‌نامه‌ای امضا شده تا اطلس سرمایه گذاری شهری در زاهدان را تهیه کند تا بر اساس این سند به ایجاد درآمد پایدار برسیم.

وی افزود: سالانه باید بیش‌از چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شهر زاهدان انجام شود تا شهرداری به درآمد پایدار برسد.

شهردار زاهدان گفت: این شهرداری سالانه تنها بیش‌از ۲ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده درآمد داشته در حالی که شهر کرمان با جمعیت کمتر از زاهدان ۸۰ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده درآمده کسب کرده است.

وی تاکید کرد: باید اقتصاد ملی به کمک شهرداری زاهدان بیاید تا این شهرداری بتواند در حوزه خدمات شهری و بهبود سرانه فضای سبز و آسفالت معابر و خیابان‌های سطح شهر تحول ایجاد کند.

براهویی تصریح کرد: ۴۴ درصد جمعیت زاهدان حاشیه نشین هستند و به تبع این افراد نمی‌توانند عوارض شهرداری را پرداخت کنند و این مساله خود از منابع درآمدی شهرداری می‌کاهد.

وی افزود: برای نخستین بار شورای توسعه شهر زاهدان تشکیل شده و از ظرفیت سایر دستگاه‌های دولتی برای توسعه شهری استفاده می‌شود.

براهویی تاکید کرد: تنها راه نجات از معضل حاشیه نشینی در زاهدان و سایر شهرها ایجاد مشوق و اشتغالزایی در روستاهاست تا مهاجرت معکوس رخ دهد.